Úvod o Mohednžodáro

Tajomné, skrášľujúce a omladzujúce cvičenie zo starodávnej Indie určené výhradne pre ženy pre udržanie zdravia, krásy a vitality.
Pochádza z najstaršej harrapskej tantrickej kultúry, datovanej zhruba 4000 rokov pred Kristom.
Tantrická zanamená, že hlavnú pozornosť má život sám, prebudenie života a udržanie života.
V tomto období mala žena – KŇAŽKA svoju moc a miesto v spoločnosti. Podstatou tejto spoločnosti bola obnova života prostredníctvom sexuálneho spojenia. Sexualita tu mala posvätnú úlohu


ČO JE MOHENDŽODÁRO ?

Mohendžodáro – tantra joga vychádza z posvätného starodávneho cvičenia tradičnej tantrickej jogy pre ženy, ktoré do dnešnej modernej podoby v roku 2002 upravili zakladatelia
MUDr. Monika Sičová (garantka programu) a Ing. Igor Samotný.
Cvičenie Mohendžodáro má veľa liečivých účinkov:
harmonizuje hormonálny systém, ozdravuje oslabené panvové dno a ženské orgány, posiluje dráhu ľadvin, zlepšuje milostný život a orgasmus ženy.


Mohendžodáro je ucelený systém 9-tich asán, meditácií, tanca, masáží, energetických cvičení, ktoré vedú ženu do svojho vnútra a rozvíjajú v nej stav vnútornej ženy.
Samotné cvičenie vie zapáliť iskru a rozpáliť vnútorný oheň, obnoviť zmyselnosť, sebavedomie a lásu k svojmu telu.

 

PROGRAMY MOHENDŽODÁRO


ÚČINKY CVIČENIA MOHENDŽODÁRO

Účinky cvičenia Mohendžodáro sú silné, i keď samotné cvičenie je jemné a ženské.
Mohendžodáro je unikátne svojím rozsahom, prístupom a technikami ktoré zahŕňa. Používa systém 9-čakier (podľa 9-tich asán), ktoré zahŕňajú všetky úrovne ženy – od sexuálnej až po spirituálnu. Zameriava sa na integráciu ženy cez vlastnú skúsenosť, vlastné precítenie bez hodnotenia, posudzovania alebo odmietania. Základom je bezpečný a láskavý priestor.

Cvičenie pôsobí na niekoľkých úrovniach:

Ženské zdravie, Fyzické zdravie, Energetická úroveň, Milovanie – zmyselnosť, Psychické zdravie, Duševné zdravie – spiritualita.

1/ Ženské zdravie: ozdravenie endokrinného systému, vaječníkov, spevnenie a ozdravenie panového dna, pošvy a maternice.
Cvičenie aktivuje svaly panvového dna a maternice. Svaly v panve sa stávajú uzavretejšie, pevnejšie, pružnejšie.
2/ Fyzické zdravie: Vďaka pravidelnému cvičeniu panvového dna a práci s panvovou pumpou sa aktivuje  sexuálna – životná energia, ktorá sa cieleným vedením dychu smeruje do jednotlivých častí tela, ktoré sa uvoľňujú a ozdravujú.
3/ Energetická úroveň: Pri cvičení Tantra jogy sa uvolňuje do tela veľké množstvo estrogénov a ďalších ženských pohlavných hormónov.
Pohlavné hormóny ovlyvňujú to, ako sa žena v skutočnoti cíti, či sa cíti nabitá alebo unavená a zvädnutá.
Žena je krásna, pokiaľ má dostatok estrogénov.
Žena je zvädnutá a nepríťažlivá, pokiaľ má estrogénov málo.
4/ Milovanie – zmyselnosť: Hladina ženských hormónov a oživenie panvy má vlpyv na sexualitu a chuť k milovaniu.
5/ Psychické zdravie: Zvýšená produkcia ženských hormónov sa prejavuje väčšou chuťou do života a silným pocitom sviežosti a mladosti. Žena vyžaruje spokojnosť a sebavedomie. Pôsobí vitálnejšie a mladšie, akoby omladla o pár rokov.
6/ Duševné zdravie – spiritualita: Dlhším praktikovanim Mohendžodáro sa prehlbuje stav meditácie, ktorý vedie k hlbokému sebauvedomovaniu a napojeniu sa na vlastné bytie.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Screen-Shot-2017-08-11-at-11.08.18.png

Ženy, ktoré pravidelne cvičia tantra jogu – Mohendžodáro sú známe svojou krásou a sviežosťou do vysokého veku. Je to jednoduchý recept na večnú mladosť.“
CVIČENIE MOHENDŽODÁRO POMÁHA PRI

strata pužnosti panvového dna (po pôrode alebo vekom)
inkontinencia, problémy s močením
opakujúce sa zápaly, výtoky, krvácanie, mykózy
málo energie, únava, vyčerpanosť – únik energie
bolestivá menštruácia, bolestivý sex, nechuť k milovaniu
problémy s nohami, bedrovými kĺbmi
bolesti hlavy, preplnená myseľ – neschopnosť prestať myslieť
nízke sebavedomie, nespokojnosť so sebou ako žena
cítim sa ako chlap, fungujem ako chlap
málo času pre seba, som zahltená, starám sa o druhých
vzťahy s mužmi a v rodine

 SPRIEVODKYŇA KURZOM:

Ing. Jana Kaššová – profesionálna koučka a certifikovaná lektorka Tantra Goddess Essence, Mohendžodáro tantra-joga pre ženy, katarzných techník a Osho meditácií.
Osobnému rozvoju sa venuje od roku 2007. Pri práci prepája východnú filozofiu (meditácia, dych) so západnou psychológiou a neurovedou.
Je absolventkou: The Goddess Essence Teacher Training pod vedením
Ma Ananda Sarita.
Výcvik NLP a hypnózu podľa Eriksona, Konštalácie a Dych existencie absolvovala pod vedením Bhagata v Shangri La Osho Meditačnom Centre
0d roku 2017 vedie jogové a vzdelávacie Štúdio Jakaí v Bratislave – Lamači.NAPÍSALI PO KURZE:

Netušila som, že tak jemné cvičenie, môže urobiť tak veľa. Kurz ma veľmi bavil. Tešila som sa na každé stretnutie. Bol to jeden z najlepších kurzov, aký som absolvovala. Nučila som sa byť k sebe jemná, pozorná a netlačiť na seba. Vyhovovalo mi profesionálne a cilivé vedenie Janky.“
Andrejka 42. rokov

Mohendžodáro je pre mňa nový zážitok, za ktorý som vďačná. Moje vnútro kričalo o pomoc. Cítila som nespokojnosť a prázdno. Vďaka cvičeniu, tancu a meditáciám som sa začala uvoľňovať. Cítim sa slobodne a žensky. Vrelo doporučujem.
Katka 26. rokov

Kurz ubehol veľmi rýchlo. Asány cvičím doma pravidelne robia mi dobre na telo aj dušu. Cítim viac samú seba, viac sa smejem a keď počujem hudbu, moje telo sa hneď vlní. Prestali ma bolieť bedrové kĺby a nohy. Cítim sa mladá a plná života. Zlepšil sa mi vzťah so synom“
Monika 58. rokov