Yoni

Magická yoni

Múdrosť a vedomie nášho tela pevne prebýva v našom lone v Yoni.

Možno si kladiete otázku, čo je Yoni? 

Yoni je slovo zo sanskritu (jazyk starodávnej Indie) pre vútorné ženské pohlavné orgány: zahŕňa pošvu, maternicu a vaječníky. Doslovne to znamená „posvätné miesto“ a symbolizuje ženskú božskú podstatu a jej posvätný portál k životu. 

V indickej tradícii je Yoni božským priechodom alebo zdrojom života. Presahuje to, čo je anatomické, pretože je to tiež chrám, kde je možné precítiť božskú ženskú podstatu.

V tantre sa prejavuje ženám hlboká úcta:
“Ženy sú božstvo, ženy sú život, ženy sú skutočné klenoty.”, pretože Yoni je pôvodom života a predstavuje silu počať a porodiť. 

Yoni je miestom potešenia, vnútorného ohňa a výživy.   

Podľa tantra jogy je yoni pôvodom života, zdrojom vesmíru. Je spojená s prakriti (univerzálna látka). V hinduizme je yoni symbolom Shakti (tvorivá sila, ktorá pohybuje vesmírom).

Ing. Jana Kaššová

Certifikovaná tantrická lektorka, profesionáklna koučka, sprievodkyňa, a hlavne žena s láskavým srdcom a pevným zakorenením v prítomnosti. Osobnému rozvoju sa venuje od roku 2007. Vo svojej práci sa opiera o majstrovstvo 5000 ročnej tantry, meditáciu, dych v prepojení s modernou psychológiou a neurovedou. Jej vášňou sa stala tantra, práca s dychom a telom. Počas svojej cesty absolvovala mnoho akreditovaných výcvikou a tréningou, ktoré využíva v skupinách: Tantra Goddess Essence, Mohendžodáro tantra-joga, Katarzné techniky, Aktívne meditácie a Osho meditácie, Dych existencie, Systemické konštalácie a NLP. Od roku 2017 vedie jogové a vzdelávacie Štúdio Jakaí v Bratislave – Lamači.