Panvové dno – centrum sily a energie

Čakry a čakrový systém

Indické, čínske a tibetské učenie vychádza z predpokladu, že ľudské telo je pretkané sieťou energetických dráh, meridiánov. 

 Tieto energetické dráhy spájajú energetické centrá, ktorými prijímame, alebo vydávame energiu. Energetické centrá ovplyvňujú fungovanie tela – bunky, orgány, žľazy a hormonálny systém. Pôsobia na to, ako sa cítime v danom momente. Predstavujú psychické energetické centrá – ČAKRY. 
Hlavných 7 čakier sa nachádza pozdĺž chrbtice od panvy po temeno hlavy v hĺbke nášho tela v blízkosti žliaz s vnútornou sekréciou. Stimulujú tok životnej energie v tele a zabezpečujú vitalitu fyzického tela. 
Pokiaľ vo všetkých čakrách energia voľne prúdi, cítime zdravie a hrmóniu so sebou aj svojím životom.

Korunná čakra
Tretie oko
Krčná čakra
Srdcová čakra
Solar plexus
Sakrálna – krížová čakra
Koreňová čakra

Ing. Jana Kaššová

Certifikovaná tantrická lektorka, profesionáklna koučka, sprievodkyňa, a hlavne žena s láskavým srdcom a pevným zakorenením v prítomnosti. Osobnému rozvoju sa venuje od roku 2007. Vo svojej práci sa opiera o majstrovstvo 5000 ročnej tantry, meditáciu, dych v prepojení s modernou psychológiou a neurovedou. Jej vášňou sa stala tantra, práca s dychom a telom. Počas svojej cesty absolvovala mnoho akreditovaných výcvikou a tréningou, ktoré využíva v skupinách: Tantra Goddess Essence, Mohendžodáro tantra-joga, Katarzné techniky, Aktívne meditácie a Osho meditácie, Dych existencie, Systemické konštalácie a NLP. Od roku 2017 vedie jogové a vzdelávacie Štúdio Jakaí v Bratislave – Lamači.